Skip to content

Zwiedzanie

LAWENDOWE WZGÓRZE

Informacje ogólne

Wstęp na Lawendowe Wzgórze jest bezpłatny. Oddajemy do Waszej dyspozycji hektar kwitnącej lawendy. To w jaki sposób spędzicie czas na Lawendowym Wzgórzu zależy od Was. Można spacerować między rzędami lub odpoczywać napawając się oszałamiającym widokiem. Dla naszych gości dostępne są ławki, leżaki, zadaszona altana oraz toaleta. Warto zabrać ze sobą butelkę wody, krem z filtrem oraz czapkę. Lawenda jako roślina odstrasza komary w niewielkim stopniu, wieczorami warto mieć ze sobą repelent.

GODZINY OTWARCIA

W okresie kwitnienia lawendy plantacja jest otwarta dla zwiedzających codziennie od 10:00 do 21:00. W godzinach 16:00 - 21:00 część plantacji jest zamknięta na sesje zdjęciowe.

ŁĄKA KWIETNA

Naprzeciwko plantacji, tuż obok parkingu znajduje się łąka kwietna. Wstęp jest bezpłatny. Znajdują się na niej takie gatunki kwiatów jak: rumianek, kosmosy, koniczyna, len, mak polny, chaber bławatek, nagietek, słonecznik, niezapominajka.

SŁONECZNIKI

Tuż obok lawendowego sklepiku znajduje się niewielka rabata słonecznikowa. Kwitną one od lipca do sierpnia.

SKLEP

Lawendowy sklepik jest otwarty w okresie kwitnienia lawendy codziennie od 10 do 21. Przyjmujemy płatność gotówką lub kartą.

PSY

Psy na smyczy są mile widziane na Lawendowym Wzgórzu. Właściciel jest zobowiązany do posprzątania po swoim pupilu.

DZIKA PRZYRODA

Jesteśmy domem dla wielu owadów szczególnie pszczół i trzmieli, dlatego prosimy o szczególną ostrożność. Pszczoły są zajęte swoją pracą a zapach lawendy dodatkowo je uspokaja.