Skip to content

O Nas

PLANTACJA LAWENDY

Lawendowe Wzgórze

Specjalizujemy się w uprawie lawendy pośredniej. Nasze wieloletnie doświadczenie w jej uprawie sprawia że będąc na Lawendowym Wzgórzu ma się wrażenie jakby się było we francuskiej prowansji.

Ogrody były od wielu lat pasją w naszych rodzinach. Od dłuższego czasu chcieliśmy stworzyć miejsce które łączyłoby nasze zainteresowania a jednocześnie stało się naszym miejscem pracy. W 2014 roku zaczęliśmy szukać odmiany lawendy która będzie radziła sobie dobrze w naszym klimacie ale też wyglądała oszałamiająco. Tak zaczęła się nasza przygoda z lawendą pośrednią Platinum Nico. Wiosną 2015 roku przygotowywaliśmy pole do nasadzeń, a pod koniec maja na polu zostało posadzonych 5000 sadzonek lawendy. Tym samym rozpoczęliśmy historię Lawendowego Wzgórza, plantacji lawendy położonej w malowniczym regionie Doliny Bystrzycy.

Dziś na lawendowym wzgórzu rośnie około 16 000 roślin. Jest to w większości lawenda pośrednia w dwóch odmianach: Platinum Nico i Sensational. Przetwarzamy ją na wiele sposobów. W sezonie można u nas kupić świeże oraz suszone kwiaty. W procesie destylacji otrzymujemy olejek eteryczny lawendowy oraz hydrolat. Na bazie naszych surowców powstają kosmetyki lawendowe. Pozyskiwany u nas susz lawendowy ma bardzo intensywny zapach.  Zajmujemy się również rękodziełem, robimy wianki oraz tabliczki sojowe. Mamy także niewielką szkółkę sadzonek lawendy. 

W 2021 roku otworzyliśmy nowy plantacyjny sklep oraz destylarnie. 

 

LAWENDOWE WZGÓRZE

Magda & Mikołaj

Za Lawendowym Wzgórzem stoją dwie osoby – Magda i Mikołaj. 

Łącząc nasze zawodowe doświadczenia dotyczące turystyki  i projektowania ogrodów powstało Lawendowe Wzgórze.

Magda

Pasjonatka podróży, zarówno tych bliskich jak i dalekich. Z wykształcenia jest specjalistą turystyki i rekreacji. Stara się nadać Lawendowemu Wzgórzu charakter miejsca gdzie można odpocząć i zrelaksować się oraz zwiększyć jego rolę w turystyce lokalnej na lubelszczyźnie.

Mikołaj

Pomysłodawca Lawendowego Wzgórza. Nieustannie poszerza swoją wiedzę na temat lawendy. Zarządza wszystkimi pracami na plantacji. Planuje nowe nasadzenia i zajmuje się pielęgnacją starszych roślin.