Kol. Kiełczewice Dolne 77
plantacja.lawendowewzgorze@gmail.com

Sadzonki

Sprzedajemy głównie w dwóch odmianach które na przestrzeni lat najlepiej rosną na plantacji. Są dostępnę w rozmiarach doniczki od p9 do C35. Zamówienia w ilościach powyżej 500 sztuk prosimy składać zimą do końca połowy lutego.

Platinum Nico:
To pierwsza z polecanych przez nas odmian która zakrywa większość plantacji. Lawenda ta należy to gatunku pośredniego i charakteryzuję się bardzo silnym wzrostem, długim kwiatostanem i silnym zapachem. Jeśli chcecie uzyskać efekt rzędów spotykanych na polach Prowansji to Platinum Nico jest odmianą której szukaliście. Dodatkowo to lawenda wyjątkowo odporna nasze zróżnicowane warunki klimatyczne. Nie wymarza przy silnych mrozach. Bardzo dobrze znosi długotrwałe susze, jak również nie gnije przy obfitych opadach. Jest odporna na choroby grzybowe. Dodatkową zaletą jest jej zimozielony wygląd. Platinum nico nie gubi liści poza okresem wegetacji i może zdobić wasz ogród również zimą.

Charakterystyka:
Wymiary dorosłej rośliny: Wysokość / szerokość dorosłej rośliny: 100 cm / 60 cm
Kwiat: Długość łodyg z kwiatostanem 50 – 60 cm, kwiat w kolorze jasno fioletowym
Kwitnienie: Lipiec
Stanowisko: Pełne słońce
Gleba: przepuszczalna, Ph powyżej 6

Hidcote Blue:
To odmiana, która równie dobrze sprawuje się w naszych warunkach klimatycznych i pięknie wygląda. Nie są zbyt wysokie i nadają się na obwódki przy niższych elementach architektury w ogrodzie. Jest wyjątkowo odporna na mróz i susze. Cenimy ją głównie ze względu na bardzo mocno
wybarwiony ciemny kolor kwiatostanów. Po ususzeniu zachowują intensywnie niebieski kolor. Doskonale nadają się na średniej długości bukiety lub lawendowe rękodzieło.

Charakterystyka:
Wymiary dorosłej rośliny: Wysokość / szerokość dorosłej rośliny: 70 cm / 40 cm
Kwiat: Długość łodyg z kwiatostanem 30 cm, kwiat w kolorze ciemno fioletowym
Kwitnienie: czerwiec-lipiec
Stanowisko: Pełne słońce
Gleba: przepuszczalna, Ph powyżej 6

Podstawowe zasady pielęgnacji:

• Cięcię wiosenne wykonujemy w kwietniu. Skracamy wierzchołki pędów nadając roślinie kulisty kształt. Usuwamy również martwe pędy.
• Drugie cięcię wykonujemy po przekwitnięciu kwiatów, usuwając kwiatostan razem z łodygami. Robimy to nie później niż koniec sierpnia.
• Jeśli roślina jest mało rozkrzewiona lub zestarzała się skracamy ją nawet o połowę.
• W sezonie wegetacyjnym można stosować nawozy mineralne wieloskładnikowe w umiarkowanych ilościach.
• Podlewamy jedynie w okresach długotrwałej suszy.
• Zimą można okryć rośliny kiedy
występują silne mrozy połączone z brakiem śniegu.