Kol. Kiełczewice Dolne 77
plantacja.lawendowewzgorze@gmail.com

O nas

Kilka słów o nas

Plantację lawendy Lawendowe Wzgórze założyliśmy w 2015 roku. Znajduje się około 30km od Lublina w malowniczym regionie Doliny Bystrzycy. Ciężko do nas trafić bo plantacja jest otoczona lasami, wąwozami i polami, ale dzięki temu możecie się tu w pełni zrelaksować i wyciszyć.

Jest już wiele podobnych upraw w Polsce, ale jako pierwsi posadziliśmy i posiadamy w dużej ilości lawendynę, czyli duży gatunek lawendy spotykany najczęściej na polach Francji i Chorwacji. To dzięki temu zdjęcia wykonane na Lawendowym Wzgórzu wyglądają jakby byly zrobione w rejonach morza Śródziemnego. Znajdziecie u nas również kilka rzędów lawendy wąskolistnej Munstead oraz Hidcote, chętnie wykorzystywanych w lawendowym rękodziele.

Na Lawendowym Wzgórzu rośnie około 8000 sadzonek lawendy, sadzonych systematycznie od momentu założenia plantacji. Aktualnie zajmuje ona powierzchnię prawie jednego hektara. Składają się na nią 34 rzędy, każdy o długości 150 m.

Zbiory lawendy zaczynamy zwykle pod koniec czerwca i kończymy pod koniec lipca. Kwiat ścinany jest ręcznie sierpami, następnie suszony w stodole lub przetwarzany na produkty lawendowe. Spora część kwiatów sprzedawana jest w plantacyjnym sklepiku w postaci bukietów świeżych i
ususzonych oraz saszetek zapachowych. Lawendę destylujemy również na olejki eteryczne i hydrolaty. Dla osób chcących spróbować przetworów z lawendy mamy syrop. Na plantacji znajduje się również niewielka szkółka, gdzie od maja można zakupić sadzonki lawendy. Sprzedajemy odmiany
przez nas sprawdzone i dobrze zimujące w naszych warunkach klimatycznych.

Nasza plantacja

Jedna z największych upraw lawendy w Polsce. 8000 roślin w niezwykłej odmianie platinum nico na powierzchni hektara.

Relaks w otoczeniu natury

Wypocznij na Lawendowym Wzgórzu pośród oszałamiająco pachnącej lawendy. Zamknij oczy i poczuj się jak w Prowansji.

Lawenda w Twoim ogrodzie

Sprawdzone odmiany dostępne w naszej szkółce. Doradzimy jak dbać o lawendę, aby pięknie rosła.

Lawendowy sklepik

Znajdziesz tam unikalne produkty wytwarzane ręcznie na Lawendowym Wzgórzu. Na miejscu jest destylarnia i pasieka.